• Zdieľať
 • 1 930 Počet videní
 • 30 minút
 • Porcií 4
 • Stredný

Zdieľaj tento recept s priateľmi:

Použi sociálne siete alebo si skopíruj tento odkaz

Ingrediencie

Kalkulačka porcií
Banánové tofu pohladenie
1 ks biele tofu
2 ks banán
trošku včelí med
müsli
škorica
podľa vlastného výberu ovocie
Tofu chladený pohár na 3 spôsoby
200 g tofu natural
30 g sušený sójový nápoj vanilka
50 ml voda teplá
1 PL včelí med
3 kvapky citrónový olej
5 ks sušené broskyne
Chutné tofu dezerty s ovocím

Chutné tofu dezerty s ovocím

Rozhodla som sa, že dnes ti ukážem dva chutné dezerty pripravené z tofu.

Preferencie:

  Ingrediencie

  • Banánové tofu pohladenie

  • Tofu chladený pohár na 3 spôsoby

  Príprava

  Zdieľať

  Možno si nevieš predstaviť akú budú mať chuť, ale ver tomu, že výbornú. Výhodou je, že sú zdravé a strach nemusíš mať ani z kalórií.

  Poznámka: Karob je zdravá alternatíva kakaa a to nie len vďaka farbe, ale i chuti. Je to tmavo hnedé ovocie stromu Ceratonia siliqua. Plody tohto stromu sa podobajú na fazuľové lúsky, ktoré sa pomelú na prášok.  Je vhodný i pre alergikov na kakao. Karob je sladký a chutný. Má veľa vitamínov, minerálov, stopových prvkov (vitamín skupiny B, vápnik, horčík, draslík, železo, mangán, chróm a meď).

  Kroky

  1
  Hotovo

  Banánové tofu pohladenie

  Ako prvé si rozmixuj tofu spolu s dvoma banánmi. Pridaj med podľa chutí. Vznikne ti krém. Na spodok pohára daj müsli. Na vrch pridaj pokrájané čerstvé ovocie s trochou škorice. Nasleduje tofu krém. Postup môžeš zopakovať.

  2
  Hotovo

  Tofu chladený pohár na 3 spôsoby

  Tofu opláchni pod vodou. Pomocou mixéru ho rozmixuj. V 50 ml studenej vody rozmiešaj sušený sójový nápoj a túto vzniknutú zmes nalej k tofu do mixéru. Pridaj 1 lyžicu medu, alebo javorového sirupu. Mixuj až dovtedy kým nebude konzistencia hladká. Musíš byť pri tom trpezlivá. Pridaj sušené ovocie a ešte raz rozmixuj (ovocný). Miesto sušeného ovocia sa dá použiť i kurkuma (len na špičku noža, pre ovocnú i vanilkovú variantu). Ak ale radšej zvolíš karob dezert bude čokoládový. Nakoniec dezert ochuť citrónovým, alebo pomarančovým olejom a premiešaj. Naplň poháre, prizdob ovocím a dezert nechaj vychladiť.

  Anna

  Ahojte, volám sa Anna a mám 30 rokov. Som veľmi rada, že môžem byť prostredníctvom mojich receptov súčasťou Akadémie krásy a RECEPTOV na chudnutie. Chcem vám ukázať, že sa dá variť nie len zdravo, ale aj chutne. Riadim sa príslovím: Si to, čo ješ. Verím, že veľa druhov ovocia, zeleniny či bylín má v sebe liečivú silu, čo najlepšie poznali naše staré mamy. Škoda, že v tomto modernom svete na to často zabúdame.

  predchádzajúci
  Zelené smoothie na detoxikáciu a štart chudnutia!
  ďalší
  Zelerovo kurací šalát s broskyňou
  predchádzajúci
  Zelené smoothie na detoxikáciu a štart chudnutia!
  ďalší
  Zelerovo kurací šalát s broskyňou

  Napíš, čo si myslíš o tomto RECEPTE