0 0
Krémová cibuľová polievka

Krémová cibuľová polievka

Snáď ani nepoznám polievku ktorej chuť sa tak zmení pri varení ako pri tejto cibuľovej.

Preferencie:

  Ingrediencie

  Príprava

  Zdieľať

  Ak by mi ju niekto uvaril a nepovedal, že je cibuľová, určite by som na to neprišla. Na túto polievku ti netreba žiadnu extra zeleninu, ale len obyčajnú cibuľu. Vedela by som ti o tom písať, ale ja si myslím, že kým ju doma neuvaríš, nezistíš aká v skutočnosti je. Za mňa ale poviem, že je výborná a hlavne veľmi zdravá. Verím, že by si nedokázala zjesť toľko cibule v takom množstve, ako ti ponúka táto polievočka. Je tak obľúbená, že ju robievame doma veľmi často. Odporúčam ti ju vyskúšať!

  Kroky

  1
  Hotovo

  Očisti si cibuľku a petržlen. Cibuľu pokrájaj na väčšie kusy. Petržlen na 1 cm kolieska.

  2
  Hotovo

  Do hrnca daj slnečnicový olej a nechaj ho rozohriať.

  3
  Hotovo

  Pridaj cibuľu s petržlenom a všetko spolu orestuj. Nepridávaj žiadnu vodu až po dobu, kým cibuľa nebude mať zlatohnedú farbu. Je to veľmi dôležité, pretože vtedy má polievka naozaj tú správnu chuť.

  4
  Hotovo

  Ak je cibuľa hotová, pridaj do hrnca vriacu vodu, soľ, sušený cesnak a čierne korenie.

  5
  Hotovo

  Voda by mala prekrývať všetku cibuľu. Teraz už len čakať. Celú polievku var ešte 15-20 minút.

  6
  Hotovo

  Ak máš hotovo, hrniec daj preč zo šporáka a do polievky vlej smotanu na varenie. Vezmi ponorný mixér a celú polievku krásne rozmixuj. Mlieko pridávam len vtedy, keď sa mi zdá, že je polievka veľmi hustá. Veľmi záleží na tom, koľko vody pridávaš ku cibuli. Ak tá tvoja bude tak akurát, mlieko vynechaj. Znova daj na sporák hrniec. Polievku nechaj ešte raz prejsť varom, ochutnaj a poprípade dochuť soľou a korením.

  Anna

  Ahojte, volám sa Anna a mám 30 rokov. Som veľmi rada, že môžem byť prostredníctvom mojich receptov súčasťou Akadémie krásy a RECEPTOV na chudnutie. Chcem vám ukázať, že sa dá variť nie len zdravo, ale aj chutne. Riadim sa príslovím: Si to, čo ješ. Verím, že veľa druhov ovocia, zeleniny či bylín má v sebe liečivú silu, čo najlepšie poznali naše staré mamy. Škoda, že v tomto modernom svete na to často zabúdame.

  predchádzajúci
  Šťavnaté šampiňóny so zemiakmi
  ďalší
  Chutné tofu dezerty s ovocím
  predchádzajúci
  Šťavnaté šampiňóny so zemiakmi
  ďalší
  Chutné tofu dezerty s ovocím

  Pridaj Svoj Komentár