0 0

Zdieľaj tento recept s priateľmi:

Použi sociálne siete alebo si skopíruj tento odkaz

Ingrediencie

Kalkulačka porcií
Cesto
80 g polenta
300 ml zeleninový vývar
soľ
čierne korenie
Omáčka
400 g paradajky v šťave z konzervy
1 strúčik cesnak
1 PL bazalka čerstvá
1 PL oregano čerstvé
Obloha
2 hrste cherry paradajky
1 ks žltá paprika
1 ks zelená paprika
1 ks baklažán
1 PL oregano
olivový olej
soľ
čierne korenie
Pizza pečená z polenty s farebnou zeleninou

Pizza pečená z polenty s farebnou zeleninou

Rozmýšľam, že vo svojom okolí nepoznám človeka, ktorý by nemal rád pizzu.

Preferencie:

  Ingrediencie

  • Cesto

  • Omáčka

  • Obloha

  Príprava

  Zdieľať

  Dnes si pripravíme pizzu z polenty. Ak vôbec netušíš čo polenta je, trošku ti ju predstavím. V minulosti išlo hlavne o potravinu pre chudobné talianske rodiny. Dnes sa ale podáva v každej dobrej talianskej reštaurácií. Je vhodná hlavne pre celiatikov, pretože je bez lepku. Zoženieš ju v bežnom obchode. Polenta, čiže kukuričná kaša sa pripravuje z krupice, alebo z kukuričnej múky. Kvalitná je tá, ktorá je pripravená pomletím celých zŕn. Tá je výživná. Rýchlo zhorkne, tak sa snaž ju spotrebovať čo najskôr. Po otvorení ju daj do sklenenej nádoby a na tmavé miesto.

  Kroky

  1
  Hotovo

  Polentu uvar v zeleninovom vývare dovtedy, kým ti nezhustne. Vznikne ti hustá kaša, ktorú ochutíš soľou a čiernym korením. Hotovú plentu odstav zo šporáka. Na pekáč s olejom nalej polentu, ktorú vytvaruj do tvaru pizze. Pomôž si lyžicou.

  2
  Hotovo

  Na pizzu budeš potrebovať i základ. Paradajky rozmixuj s cesnakom, bazalkou a oreganom. Podľa chutí osoľ a okoreň. Rúru predhrej na 190 stupňov. Omáčku natri na polentu.

  3
  Hotovo

  Ďalej si priprav zeleninku na pizzu. Nakrájaj baklažán, papriky a paradajky. Tie premiešaj s oreganom, soľou a čiernym korením.Túto zeleninu poukladaj na cesto, pokvapkaj olivovým olejom a daj piecť. Peč 10 až 15 minút. Hotovú pizzu ozdob čerstvou bazalkou.

  Anna

  Ahojte, volám sa Anna a mám 30 rokov. Som veľmi rada, že môžem byť prostredníctvom mojich receptov súčasťou Akadémie krásy a RECEPTOV na chudnutie. Chcem vám ukázať, že sa dá variť nie len zdravo, ale aj chutne. Riadim sa príslovím: Si to, čo ješ. Verím, že veľa druhov ovocia, zeleniny či bylín má v sebe liečivú silu, čo najlepšie poznali naše staré mamy. Škoda, že v tomto modernom svete na to často zabúdame.

  predchádzajúci
  Pomazánka z pečeného baklažánu a kapie
  ďalší
  Plnené kuracie prsia syrom feta a sušenými paradajkami
  predchádzajúci
  Pomazánka z pečeného baklažánu a kapie
  ďalší
  Plnené kuracie prsia syrom feta a sušenými paradajkami

  Pridaj Svoj Komentár