Chutné plnené sladké zemiaky, ktoré budeš chcieť jesť každý deň

Chutné plnené sladké zemiaky, ktoré budeš chcieť jesť každý deň

Vlastnosti:
 • Bez laktózy
 • Bez lepku
 • Vegetarián
Preferencie:

  Sladké zemiaky – bataty, sú skvelou prílohou i hlavným jedlom. Obsahujú vitamín A a C, veľa vlákniny a majú nižší glykemický index ako obyčajné zemiaky. Existuje mnoho spôsobov ako si pripraviť túto fantastickú oranžovú hľuzu. Vyskúšaj tento chutný recept.

  • 2 hodiny
  • Porcií 3
  • Jednoduchý

  Ingrediencie

  • Na ozodbu

  Príprava

  Zdieľať
  (Visited 6 420 times, 1 visits today)

  Kroky

  1
  Hotovo

  Predhrej rúru na 190° C. Umyté bataty pichni pár krát vidličkou. Vylož plech na pečenie papierom na pečenie, poukladaj naň zemiaky a peč 60 – 75 min. Riaď sa vlastným úsudkom a zemiaky pre istotu kontroluj. Hotové sú vtedy, keď ľahko nožom prerežeš šupku a vo vnútri je zemiak mäkký. Keď sú hotové, vyber rich z rúry a nechaj mierne vychladnúť, nie však úplne do studena, mali by byť teplé, no nie príliš horúce.

  2
  Hotovo

  Kým sa pečú zemiaky, na panvičke rozohrej kokosový olej a opeč na ňom nakrájanú cibuľku 10 – 15 min, až kým neskaramelizuje. Do panvice pridaj lyžicu vody, aby chytila peknú glazúru.

  3
  Hotovo

  Do panvice pridaj korenie, pretlak a asi 30 sekúnd nechaj podusiť. Pridaj nakrájanú papriku a dus ďalšie 3 minúty. Keď paprika zmäkne, pridaj fazuľu, soľ, potom všetko premiešaj a nechaj dusiť asi 5 minút, aby sa chute spojili.

  4
  Hotovo

  V každom zemiaku urob stredom pozdĺžny rez tak, aby si ho úplne neprerezala, ale aby sa dal otvoriť a odhalil tak krásnu oranžovú dužinu. Lyžičkou vlož dnu fazuľovú zmes z panvice a na zemiak poukladaj ozdôbky.

  5
  Hotovo

  Na ozdobu a dochutenie môžeš použiť aj limetkový krém. Zmiešaj 1/2 šálky gréckeho bieleho jogurtu s limetkovou šťavou, trošku soli a ak chceš, pridaj aj trošku vody, aby bola zmes redšia.

  DANKA

  predchádzajúci
  Domáci bezlepkový chlieb
  ďalší
  Tekvicový koláčik so zázvorom (cupcake)
  predchádzajúci
  Domáci bezlepkový chlieb
  ďalší
  Tekvicový koláčik so zázvorom (cupcake)

  Napíš, čo si myslíš o tomto RECEPTE