• Zdieľať
 • 6 369 Počet videní
 • 30 minút
 • Porcií 4
 • Jednoduchý

Zdieľaj tento recept s priateľmi:

Použi sociálne siete alebo si skopíruj tento odkaz

Ingrediencie

Kalkulačka porcií
1 kg zemiaky
1 ks zeler
1 ks cibuľa
2 ks mrkva
mlieko
maslo
soľ
čierne korenie
Zelerovo-mrkvové zemiakové pyré s čerstvým šalátom

Zelerovo-mrkvové zemiakové pyré s čerstvým šalátom

Chcela som uvariť niečo zdravé a napadlo ma vyskúšať spojiť zeleninu a zemiaky.

Preferencie:

  Ingrediencie

  Príprava

  Zdieľať

  Nechcela som robiť klasickú zemiakovú kašu. V chladničke som našla zeler, ktorý tam stál už druhý deň, tak mi napadlo pridať ho k zemiakom. Aby som nevylievala všetku vodu, v ktorej by sa mrkva a zeler varili (obsahuje veľa vitamínov), rozhodla som sa variť všetko naraz a určitú časť vody ponechať. Vzniklo jedno úžasné pyré. Verím, že by chutilo aj tým najmenším. Ak sa ti môj nápad páči, vyskúšaj si recept uvariť. Za nás môžem povedať už teraz, že nám pyré veľmi chutilo.

  K pyré sa veľmi hodí čerstvý šalát pripravený z uhoriek, ľadového šalátu, cibuľky, soli, šťavy z citróna, korenia a lyžice olivového oleja.

  Kroky

  1
  Hotovo

  Zemiaky, zeler, cibuľu a mrkvu očisti. Všetko nakrájaj na menšie kúsky a daj do hrnca spolu s vodou. Pridaj 1 lyžičku soli a troška čierneho korenia. Var až kým zemiačky a zeleninka bude mäkká. 

  2
  Hotovo

  Po uvarení prebytočnú vodu vylej a troška si odlož do pohára. Vezmi ponorný mixér a pridaj máličko odloženej vody. Začni mixovať. Ak sa ti zdá, že je pyré veľmi husté pridaj prevarené mlieko a kúsok masla. Pyré musí byť tak akurát. Nesmie byť veľmi riedke, ani veľmi husté. Sama uvidíš, ako zaujímavo chutí. Mrkva má sladkastú chuť, zeler je výrazný. Určite odporúčam.

  Anna

  Ahojte, volám sa Anna a mám 30 rokov. Som veľmi rada, že môžem byť prostredníctvom mojich receptov súčasťou Akadémie krásy a RECEPTOV na chudnutie. Chcem vám ukázať, že sa dá variť nie len zdravo, ale aj chutne. Riadim sa príslovím: Si to, čo ješ. Verím, že veľa druhov ovocia, zeleniny či bylín má v sebe liečivú silu, čo najlepšie poznali naše staré mamy. Škoda, že v tomto modernom svete na to často zabúdame.

  predchádzajúci
  Ako správne urobiť omeletu + 3 RECEPTY z vajíčok
  ďalší
  Šťavnaté šampiňóny so zemiakmi
  predchádzajúci
  Ako správne urobiť omeletu + 3 RECEPTY z vajíčok
  ďalší
  Šťavnaté šampiňóny so zemiakmi

  Pridaj Svoj Komentár