• Zdieľať
 • 5 515 Počet videní
 • 20 minút
 • Porcií 15
 • Stredný

Zdieľaj tento recept s priateľmi:

Použi sociálne siete alebo si skopíruj tento odkaz

Ingrediencie

Kalkulačka porcií
1/2 hrnčeka včelí med
8 hrnčekov voda prevarená, v izbovej teplote
5 ks citrón
1 ks zázvor stredne veľký
cesnak množstvo je len a len na tebe
Zázvorovo cesnakový liečivý nápoj

Zázvorovo cesnakový liečivý nápoj

Teplé letné slnečné lúče nás už (bohužiaľ) tento rok nezohrejú, máme tu totiž sychravé jesenné obdobie plné nádchy a chrípky, ktoré na nás číhajú z každej strany.

Vlastnosti:
 • Vegetarián
Preferencie:

  Ingrediencie

  Príprava

  Zdieľať

  Hlavne v takomto nečase je potrebné si vybudovať svoj imunitný systém a chrániť si tak svoje zdravie. Preto ti prinášame recept na zázvorovo cesnakový liečivý nápoj posilňujúci imunitu. Chutí skvele, je jednoduchý na výrobu, je stopercentne prírodný a čo je hlavné – funguje!

  Ak teda nechceš prežiť celú zimu zatvorená doma, tento vynikajúci a chutný nápoj je tu presne pre teba. S ním totiž nádcha či chrípka nemá u teba šancu. Tak ho skús, stojí to zato. 

  Citrón

  Citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý pomáha budovať imunitu. Protizápalový účinok taktiež pomáha utíšiť bolesť v hrdle.

  Cesnak
  Veľa štúdií dokázalo, že toto prírodné antibiotikum je účinné pri zabíjaní rôznych baktérií, plesní a vírusov. Cesnak podporuje zdravé fungovanie imunitného systému a podporuje obranyschopnosť organizmu. Ak sa obávaš cesnakového dychu, s týmito všetkými výhodami to snáď prekonáš a vyriešiš to žuvačkou či mentolkou 🙂

  Zázvor
  Zázvor pomáha stimulovať potenie, ktoré prečisťuje systém a znižuje telesnú teplotu. Je výborný pri ťažkostiach so žalúdkom, nevoľnosti, vracaní či studenom pote. Taktiež upokojuje bolesť v hrdle.

  Med
  Med je na imunitu skvelým pomocníkom. Vďaka jeho antimikrobiálnym vlastnostiam nielen že upokojuje hrdlo, ale aj zabíja niektoré baktérie, ktoré spôsobujú infekciu. Med ti vylieči takmer každý kašeľ či nádchu. Najlepšie je použiť nepasterizovaný med, pretože pasterizačným procesom sa niektoré kvality medu strácajú.

  Stačí, ak denne vypiješ 30 mililitrov (ráno alebo večer) tejto zdravej bomby, ktorá ti navyše dodá potrebnú energiu.

  Tak smelo do toho! Skús si vyrobiť tento nápoj ešte dnes ako prevenciu proti nádche či chrípke. Môžeš ho piť aj v každom ročnom období, čím si zaručíš perfektné zdravie po celý rok.

  Kroky

  1
  Hotovo

  Umy citróny a odstráň z nich všetky závady. Nemusíš sa zbavovať celej šupky - obsahuje veľa vitamínov. Ďalej očisti zázvor a strúčiky cesnaku. Citrón a zázvor pokrájaj na menšie kúsky. Následne ich spolu so strúčikmi cesnaku vlož do kuchynského robota. Do pripravenej sklenenej nádoby daj med.

  2
  Hotovo

  Nechaj pracovať robot až pokým nebudú všetky ingrediencie úplne rozsekané.

  3
  Hotovo

  Pomocou stierky prelož rozmixovanú hmotu do sklenenej nádoby s medom.

  4
  Hotovo

  Pridaj 8 šálok prevarenej vody. Nezabudni ju ale nechať vychladnúť na izbovú teplotu. Miešaj prísady približne 2 až 3 minúty.

  5
  Hotovo

  Hotový nápoj nechaj odležať v chladničke cca 7 dní a každý deň ho pretrep. Po týždni zmes prelej cez cedidlo. Pre jednoduchšie nalievanie si nápoj prelej do menších nádob. Pred použitím je potrebné fľašu pretrepať.

  DANKA

  predchádzajúci
  Zdravá domáca čokoláda z 3 ingrediencií
  ďalší
  Krémová zmrzlina len z jednej ingrediencie
  predchádzajúci
  Zdravá domáca čokoláda z 3 ingrediencií
  ďalší
  Krémová zmrzlina len z jednej ingrediencie

  13 Comments Skryť Komentáre

  Pridaj Svoj Komentár