• Zdieľať
 • 6 787 Počet videní
 • 30 minút
 • Porcií 4
 • Stredný

Zdieľaj tento recept s priateľmi:

Použi sociálne siete alebo si skopíruj tento odkaz

Ingrediencie

Kalkulačka porcií
2 ks červená repa
1 PL olivový olej
Zdravý recept na chipsy z červenej repy

Zdravý recept na chipsy z červenej repy

Si to práve ty, ktorá by povedala, že po šiestej ťa chytá hlad a otváraš chladničku častejšie? Nemusíš sa skrývať, pretože nie si jediná.

Vlastnosti:
 • Vegan
 • Vegetarián
Preferencie:

  Ingrediencie

  Príprava

  Zdieľať

  Chcem ti prezradiť recept na túto maškrtu, ktorá je oproti čipsom nasiaknutým olejom oveľa lepším variantom a hodí sa aj ku hermelínu, či ľahkému mäsku na obed či na večeru.

  Kroky

  1
  Hotovo

  Rúru nechaj predhriať na 180 stupňov. Červenú repu očisti, nakrájaj na tenké plátky. Daj do misky a pokvapkaj olivovým olejom. Plátky poukladáme na 2 plechy na pečenie. Na plech ale daj papier na pečenie.

  2
  Hotovo

  Červenú repu peč 20 minút, alebo dovtedy, kým okraje repy nebudú troška vysušené. Potom ich otoč a nechaj piecť posledných 10 minút, kým chipsy nechytia svetlejšiu farbu. Chipsy nechaj vychladnúť a môžeš podávať.

  Anna

  Ahojte, volám sa Anna a mám 30 rokov. Som veľmi rada, že môžem byť prostredníctvom mojich receptov súčasťou Akadémie krásy a RECEPTOV na chudnutie. Chcem vám ukázať, že sa dá variť nie len zdravo, ale aj chutne. Riadim sa príslovím: Si to, čo ješ. Verím, že veľa druhov ovocia, zeleniny či bylín má v sebe liečivú silu, čo najlepšie poznali naše staré mamy. Škoda, že v tomto modernom svete na to často zabúdame.

  predchádzajúci
  Talianske špagety s paradajkami
  ďalší
  Zeleninové ratatouille
  predchádzajúci
  Talianske špagety s paradajkami
  ďalší
  Zeleninové ratatouille

  Pridaj Svoj Komentár